Zaangażowanie

„Najdalej zajdzie ten człowiek, który nie wie gdzie idzie” to słowa Nopoleona Bonaparte. Pewnie nie brzmią dobrze w czasach, gdy wszyscy Ci mówią, że masz mieć swój cel, że powinieneś wiedzieć co chcesz osiągnąć. Świat mówi: powinieneś mieć wszystko zaplanowane. Modne są dziś szkolenia z zarządzania sobą w czasie. Wszechobecne jest ciągłe zwracanie uwagi na to by nie marnować swojego czasu. By nie żyć bez celu. Dlaczego więc, ludzie nie realizują tych celów. Skoro wszystko jest tak dobrze dopracowane, skoro są sprawdzone metody do ustalania celów.


 Moim zdaniem, to nie cel powinien być na początku drogi. Cel jest bardzo ważny, jednak, gdy chcę zajść daleko, powinienem zacząć od ZAANGAŻOWANIA.

Zadaj więc sobie kilka pytań, które mogą zbudować Twoją drogę:
 Czy mam chęci by coś zrobić, zmienić w swoim życiu?
  Jaki jest mój zapał?
 Jak wyglądały moje wcześniejsze próby?
 Co było dla mnie dobre a co niekoniecznie?
 Czy chcę włożyć w to moje serce?
 Czy jestem gotowy dać więcej.
 Po co mi to?

Zaangażowanie to stan w którym „chce mi się”. Może jeszcze nie wiem co, może nie wiem jak, wiem jednak, że chcę. Myśląc o zaangażowaniu patrzę na fontannę. Piękna aranżacja może być tylko, gdy woda ma odpowiednie ciśnienie. Ciśnienie to moje zaangażowanie. Gdy ciśnienie spadnie, fontanna straci swój urok. Gdy zaangażowanie spadnie, najlepsza metoda, coach, mówca motywacyjny, szef, nie sprawią że cel zostanie zrealizowany. Zanim postawisz sobie jakiś CEL, sprawdź swoje zaangażowanie.

„Każdego dnia o poranku, gdzieś w Afryce, budzi się gazela, wiedząc, że aby przeżyć, musi biec szybciej niż najszybszy lew. Inaczej stanie się posiłkiem wielkiego kota.Każdego dnia o poranku, gdzieś w Afryce, budzi się lew ze świadomością, że aby nie umrzeć z głodu, musi biec szybciej niż najwolniejsza gazela. Inaczej zdechnie z głodu.Nieważne czy jesteś lwem czy gazelą o świcie musisz być gotowy do biegu” autor nieznany – zaczerpnięte z Points of You.

Jeśli dziś nie wiesz dokąd idziesz, nie martw się tym, pomyśl czy chcesz iść, czy masz zaangażowanie, by zrobić drugi krok.